Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Arıcılık Dergisini Online Yayınlamaya Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin ilk ve tek tarımsal belediye süreli arıcılık dergisi olan Başkent Arıcılık Dergisi’nin ilk sayısı https://www.ankara.bel.tr/ adresinde online olarak yayınlanmaya başladı. Derginin üç ayda bir çıkacak ilk sayısında; Güncel içeriğiyle arı yetiştiriciliği, arı sağlığı, arı ürünlerinin tüketimi ve BAKAP bünyesinde kurulacak Ulusal Arıcılık Merkezi’nin faaliyetleri gibi konulara yer verildi.

AnkaraBüyükşehir Belediyesi, Başkent’te arıcılığın gelişmesini sağlamak amacıyla düzenlediği eğitimlerin yanı sıra artık Başkent Arıcılık Dergisi’nin ilk sayısını da yayınlamaya başladı.

Köy Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve üç ayda bir yayınlanan derginin ilk sayısında arıcılık faaliyetleriyle ilgili akademisyenlerin yazdığı yazılara yer verildi.

BAŞKENT ARICILIK DERGİSİ ONLİNE YAYINLANMAYA BAŞLADI

Arıcılık Akademisi kurarak ilçe üreticileri arıcılık konusunda bilgilendiren ABB, Türkiye’de belediyeler arasında bir ilke imza atarak ilk ve tek tarım belediyesi süreli arıcılık dergisini online olarak yayınlamaya başladı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın önsözüyle başlayan dergi; Arı yetiştiriciliği, arı sağlığı, arı ürünleri tüketimi ve BAKAP bünyesinde kurulacak Ulusal Arıcılık Merkezi’nin faaliyetlerine ilişkin yazıların yer aldığı güncel içerikler, https://www.ankara adresi aracılığıyla Başkent okurlarıyla buluştu. bel.tr/.

Her üç ayda bir arıcılıkla ilgili farklı konuların yer alacağı dergi ile Ankara genelindeki tüm arıcıların yararlanabileceği teorik ve uygulamalı eğitimler ve saha çalışmaları ile köy enstitüleri ideali doğrultusunda arıcılığı ileri bir seviyeye taşımak amaçlanıyor. uygulamalar yansıtılacak ve dijital medya içeriğiyle sunulacak.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu