Haber

Antalya Toroslar Baş Antrenörü Selen Erdem: ‘Kadın Fatih Terim’ Karşılaştırması Hayatımı Değiştirdi

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Antalya Toroslar’ın başantrenörü Selen Erdem, viral olan videoda ‘Kadın Fatih Terim’ benzetmesinin ortaya çıkış hikayesini, özel hayatının bilinmeyenlerini, tutkusunu anlattı. topuklu ayakkabılar için onun rol modeli, hayalleri ve gelecek hedefleri.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Antalya Toroslar, 8 hafta sonunda aldığı 4 galibiyet ve 4 mağlubiyetle 9. sırada yer alıyor. Antalya takımının teknik direktörlüğünü yapan Selen Fazilet, ligdeki tek Türk kadın teknik direktördür. Spor Arena’ya verdiği röportajla bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Gamze Türk’ün Spor Arena’da yaptığı röportajın soru ve yanıtları şöyle:

Videodan sonra hayatı nasıl değişti?

“İnanılmaz. O günü anlatamam. Menajerimiz beni aradı ve ‘Bir video var, Instagram’ı açın, göreceksiniz’ dedi. Instagram’ı açtım ve ‘Neler oluyor?’ dedim. Dedim.Ben de anlayamadım ama çok keyifli ve heyecanlı bir dönemdi.Röportaj yaptık.Arkadaşlarımız o röportajdan sonra çekim yapıyorlardı.Ben de bilmiyordum.Bu benim tamamen doğal halim. Biliyordum, biraz daha dikkat etseydim, Fatih hocamla ne kadar da benzer olduğumuzu da fark ettim, bilmiyordum ama fotoğraflar arka arkaya yayınlanınca inanamadım. Hayatım bir anda değişti. 2 bin 300 olan takipçi sayım 150 bini aştı. Normal hayatım da değişti. İnsanlar fotoğraf çekmek istiyor, tanıyorum, utanıyorum. Tabi ki heyecanlandım ama olması lazım. asla işime engel olmayın. Memnunum.”

‘Kadın Fatih Terim’ benzetmesini ilk kim yaptı?

“Öncelikle maçlarıma gelen sevgili arkadaşlarım yaptı. ‘Selen’in hareketleri falan! Sen Fatih Terim gibisin’ diye benimle dalga geçiyorlardı. Maçtan sonra tribündekiler de beni karşılaştırdılar. Röportaj sırasında ‘Seni karşılaştırdıkları biri var mı?’ diye sordum. Bana sorulduğunda ‘Evet beni Fatih Terim’e benzetiyorlar’ dedim. Olay oradan gelip bu noktaya geldi.”

Fatih Terim’le tanışmak istiyor mu?

“Daha önce hiç tanışmadım, görmeyi çok isterim. Karşıma çıkarsam ne yaparım bilmiyorum. Heyecandan elim ayağım titrer ama onu çok istiyorum. dünya çapında çok büyük bir varlığa sahip.” spor dostum, ona nasıl hayran olmayayım? Branşı ne olursa olsun herkesin örnek aldığı bir insan. “Fatih Hoca bakıp bunu söylediğim ender insanlardan biridir.”

Tepkileri normalde mi böyle yoksa oyun sırasında mı?

“Sahaya adım attığım andan itibaren bambaşka bir disiplin devreye giriyor. Aslında olmam gereken kişilik bu ama özel hayatımda agresif bir insan değilim. İş alanında da öyle olmam gerekiyor. Kazanmayı çok istiyorum, bu da beni agresif yapıyor. 22 yıldır antrenörlük yapıyorum, o günden bu yana “Ben böyleyim. Kadın basketbolunda 12 kadın sporcum, iki kadın yardımcım var. Otoriteyi korumam gerekiyor. Özel hayatımda çok tatlı, normal bir insanım. Başarılı olmak istiyorsak en önemli şey disiplindir.”

Topuklu ayakkabı tutkusu nereden geliyor?

“Çocukluğumuzda antrenmanlara giderken eşofman, şort ve tişört giyerdik. Ben her zaman önemli giyinmek isterim. Annem öğretmendir ve her gün farklı bir kıyafet giyerdi. Sonra antrenörlüğe başladım. Ben de antrenörlüğe başladım. ‘Sahaya çıktığımda topuklu ayakkabı giyeceğim’ dedi. Herkes erkekti, esasında ‘Böyle duramazsın’ dediler. “Ben de ‘Hayır, kişisel hayatımı zaten o kadar çok seviyorum ki, duracağım’ dedim. Bu 2003 yılında oldu. İşte böyle başladı. Antrenör olarak sahaya adım attığım andan itibaren topuklu ayakkabı giyiyorum. Hiçbir zaman düz ayakkabıya geçmedim, renkleri takımıma göre değişiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu