Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ankara ve İstanbul’da programlara katılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek özel programlara katılacak.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim’de devlet yetkilileriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Dev Eser” Yağlıboya Resim Sergisine katılacak olan Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda tebrikleri kabul edecek.

TBMM’de “100. Yıl Resmi Geçit Töreni”ne katılacak olan Erdoğan, Deniz Kuvvetleri ve Türk Hava Kuvvetlerinin Boğaziçi’ndeki geçit törenini izleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “100. Yıl Konuşması”yla vatandaşlara hitap edecek.

Donanma tarihinin en büyük geçit töreni

Cumhuriyet Bayramı’nda saat 17.00’de TCG Anadolu başta olmak üzere 100 geminin katılımıyla Boğaz’da geçit töreni düzenlenecek. Törene aralarında Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK’ün de bulunduğu 20 savaş uçağı eşlik edecek.

Geçit töreni sırasında 101 top atışı da yapılacak. Bu, denizcilik tarihinin en büyük geçit töreni olacak.

“Cumhuriyetin Sesi, Cumhuriyetin Rengi” etkinliği ile Galata Kulesi, Haydarpaşa Garı, Cumhuriyet Müzesi (2. Büyük Millet Meclisi Binası), Etnografya Müzesi, Saat Kulesi, Dolmabahçe Sarayı gibi tarihi yerler ve turistik yerler Efes Antik Kenti ve Kapadokya özel ışık gösterileriyle renklendirilecek. .

Bu mekanlarda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına özel olarak bestelediği “100. Yıl Marşı” yankılanacak.

Drone, havai fişek ve ışık gösterileri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında 2023 drone ile Boğaz’da ışık ve havai fişek gösterileri düzenlenecek.

İstanbul Taksim Meydanı’nda Atatürk Kültür Merkezi önünde kurulacak “Geçmişten Geçmişe Türkiye Yüzyılı” sergi alanında, geçmişten günümüze Türkiye Yüzyılı’nın vizyonu interaktif ve teknolojik bir sunumla vatandaşlara sunulacak. su perdeleri, su gösterileri ve üç boyutlu içerik yayınlayan ekranlarla deneyim kazanıyor.

Türkiye Yüzyıl logosundan ilham alınarak hazırlanan “Türkiye Yüzyılı” enstalasyonu da 29 Ekim’in modülü olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu