Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayın sırasında yaşadığı rahatsızlık dünya basınının da bir numaralı gündemi.

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine kilitlenmişken, dün akşam katıldığı canlı yayında soğuk algınlığına yakalandığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumu uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

YABANCI MEDYA KURULUŞLARINDAN YAYINLANAN HABERLER

Erdoğan’ın sağlığıyla ilgili yabancı basın organları, Twitter hesabından bugün tüm programlarını iptal ettiğini duyurdu. haberleryayınlanan.

AFP: Üşüttüğünü Söyledi

fransa resmi haberler AFP ajansı, “Erdoğan üşüttüğünü söyleyerek televizyon röportajını yarıda kesti” manşetini attı. Ajans, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Salı günü katıldığı canlı yayın röportajını yarıda kesti. Döndüğünde özür diledi ve midesine üşüttüğünü söyledi.”

“TELEVİZYONA 90 DAKİKA GEÇ ÇIKTI”

AFP’de yer alan haberde, “Türkiye’nin 69 yaşındaki lideri, bıçak sırtında geçen genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri yolunda üç mitinge katıldı. Erdoğan, Ülke’nin ortak yayınına katılarak günü bitirecekti. TV ve Kanal 7. Ama televizyona çıkması 90 dakika gecikti.” Haberde Erdoğan’ın bir süre sonra kamera karşısına çıktığı ve özür dilediği belirtildi. AFP, “Yüzü yorgun görünüyordu” dedi.

BLOOMBERG: BEKLENMEYEN BİR SAĞLIK SORUNU YAŞANDI

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg de yaşananları “Kamera arkasındaki rahatsızlık nedeniyle Erdoğan’ın canlı yayınına ara verildi” manşetiyle bildirdi. ‘ söylendi. Erdoğan’ın 20 yıllık iktidarını sürdürmek için mitinglere katıldığına işaret eden Bloomberg, Erdoğan’ın bugün 3 mitinge katılmayı planladığını da bildirdi. Ancak bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi Twitter hesabından bu ziyaretleri ertelediğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu