Haber

Deprem bölgesinde enkazdan 25 kişiyi kurtaran ISAK timi Isparta’ya döndü

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına destek için bölgeye giden ve 25 kişiyi enkazdan çıkaran Isparta Belediyesi ekipleri, kente döndü.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Isparta Belediyesi Arama Kurtarma (İSAK) grubu, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, aileleri, çalışma arkadaşları ve depremzedeler için çalışma yapmak isteyen vatandaşlar tarafından karşılandı. Gökkubbe Fuar Alanı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ISAK grubundan Yusuf Başboğa, böyle acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Türkiye’nin bir sarsıntı bölgesi olduğunu belirten Başboğa, şunları söyledi:

“Belediyemizde bir arama kurtarma ekibi kurduk. Bu ekibin kurulmasını sağlayan ve desteğini esirgemeyen belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ekip arkadaşlarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Risk altındaydık, ama ses verince mekandan ayrılmadık. İlk hedefimiz vatandaşlarımızı yaşatmaktı. 25 vatandaşımızı sağ kurtardık.” “

Musa Ateş ise yan taraftaki binadan Gülten isimli kadına özverili çalışarak ulaştıklarını ve onu sağ olarak çıkardıklarını ifade etti.

ISAK grubu olarak çok emek verdiklerini belirten Ateş, “Gülten Teyzeyi dışarı çıkardığımızda ‘Ben harçlığımı veririm, ne istersen veririm’ dedi. Biz onu dışarı çıkarırken 5.1 büyüklüğünde deprem oldu.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu