Haber

Depremde dükkanları yıkılan esnaf mısır satarak hayata tutunmaya çalışıyor

Depremde dükkanları yıkılan esnaf mısır satarak hayata tutunmaya çalışıyor

Depremzedeler mısır satarak hayata tutunmaya çalışıyor

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta depremde dükkanları yıkılan esnaf, mısır satarak geçimini sağlıyor.

Kahramanmaraş Demokrasi Meydanı’ndaki dükkanının yıkılması üzerine 5 çocuğuna mısır satarak baktığını söyleyen 59 yaşındaki Mustafa Yılmaz, tek amacının 5 çocuğuna helal ekmek götürmek olduğunu söyledi.

“Deprem Allah’tan geldi halime şükrediyorum” diyen Yılmaz, “Depremde marketim yıkıldı. Şimdi mısır satıyorum. 5 haneye bakıyorum hiçbir şeyim kalmadı. Sonra dükkânım yıkıldı. 2 aydır Demokrasi Meydanı’nda mısır satıyorum, geçimimi buradan sağlıyorum, “Destek değil manevi destek istiyorum. Yardım eli uzatmalarını ve bana istikrarlı bir yer vermelerini istiyorum” dedi.

Yılmaz, “59 yaşındayım emekli değilim. Deprem Allah’tan geldi halime şükrediyorum. Yapacak bir şey yok. Yıkılmadık. Ayaktayız. Olanlara rahmet diliyorum” dedi. Burada kimler can verdi. Acılarımız hep birlikte. Acılarımız hep birlikte. Bizler hep bir aradayız, hep birlikte vatanımızı ayağa kaldırmanın gayreti içindeyiz” dedi. “Burada helal yemek kazanmak istiyorum ve çok memnunum. Mesleğime devam etmek istiyorum. Çünkü başka bir işim ve imkanım yok. Helal çalışmak, borçlarımı ödemek, evime helal ekmek getirmek istiyorum.” 5 çocuk Tek amacım bu.”

kigihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu