Haber

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 16. Geliştirme Takımları Turnuvası Oynandı

Elde ettiği başarılar ve yetiştirdiği sporcularla binlerce sporcuyu voleybolumuza kazandıran Eczacıbaşı Spor Kulübü, ES Voleybol iş birliğiyle Geleceğe Smaç projesini başlattı. “Geliştirme Takımları Turnuvası” sona erdi.

 

En genç yaş gruplarının katıldığı turnuva, çok sayıda sporcunun katıldığı “ilk turnuva” oldu.

Turnuvaya 220’şer kişilik iki grup halinde katılan İstanbul, Adana, Mersin ve Eskişehir’den 12-13 yaş Midi grup ve 10-11 yaş Junior takım sporcuları, toplam 6 gün maç yaparak ilk turnuva deneyimini yaşadı.

Sporcular Antalya’daki Crystal Centro Otel’de konaklayarak maçlarını Nirvana Cosmopolitan Spor Merkezi’nde oynadı. Voleybolun tarihini ve Türk Kadın Milli Takımı’nın başarı öykülerini anlatan videoları izleyen sporcular, antrenörlerinin gösteri maçını keyifle izlerken yorgunluklarını da attılar.

 

Atatürk “Cumhuriyet” dansıyla saygıyla anıldı

Turnuvanın ilk döneminde ES Voleybol midi ve genç erkek takımları da yer alırken, organizasyonun son gününde genç voleybolcular Cumhuriyetin 100. yılına özel dans gösterisi gerçekleştirdi. Genç sporcular, teke ve zeybek figürlerinin yanı sıra etnik tarz ve hip-hop figürlerinin de yer aldığı “Cumhuriyet” dansıyla Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarını sundular.

2023-2024 sezonunda Eczacıbaşı Future Smac kampüslerinde mücadele edecek 2500’e yakın lisanslı sporcunun yaklaşık 1500’ü Kasım, Ocak ve Nisan aylarında Gelişim Grupları Turnuvası’nda karşılaşacak. Bu sporcuların dışında projenin performans kadrolarında yer alan sporcular da Türkiye Şampiyonası’nda özellikle Midi ve Junior yaş kategorilerinde 4-5 farklı ilden final maçlarına katılarak Türkiye sıralamalarına ulaşmaya çalışıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu