Haber

Eski Kaleci Sefer Hakan Olgun’un Oğlu Rapçi Oldu

Türkiye’de şikeyi ortaya çıkaran ilk futbolcu olarak bilinen eski kaleci Sefer Hakan Olgun, oğlunun kendisi gibi futbolcu olmasını istedi ama o da ‘rapçi’ oldu.

Türkiye’de şike olayını ilk ortaya çıkaran kişi Eskişehir oldu spor Eski kalecisi ve antrenörü Sefer Hakan Olgun’un oğlu Mert, kariyerine müzik alanında devam etme kararı aldı. Eski kaleci Sefer Hakan Olgun, oğlunun kendisi gibi kaleci olmasını istiyordu ancak müziğe olan tutkusu galip gelen Mert, müzik sektörüne girerek rap sanatçısı oldu. Yeşil alanın ortasına gelen baba-oğul birbirlerine mesleklerinin inceliklerini gösterirken aynı zamanda hünerlerini de sergilediler. Son dönemde çıkardıkları rap müziğiyle adından söz ettiren Mert ve babası Hakan Olgun, yeşil alandaki buluşmalarında hem rap hem de kalecilik yaptı. Oğlu Mert’le her zaman gurur duyduğunu belirten Hakan Olgun, “Mert Atlas’ın kaleci olmamasına üzülmüyorum, müzik kariyerinin en iyisi olacağına inanıyorum. Mert’in küçük kardeşi Çetin de ilgileniyor” dedi. Futbolda Mert Atlas top oyuncusu değildi, rapçi oldu ama Çetin’in de top oyuncusu olacağını umuyorum.” “Kariyerim boyunca binlerce, hatta yüzbinlerce kişinin önünde futbol oynadım, umarım Mert de yüzbinlerce kişinin önünde sanatını icra eder” dedi.

“Babam ‘Ne olmak istiyorsan o ol ve en iyisi ol’ dedi”

Babasının mesleği olan kaleciliğe küçük yaşlardan beri ilgi duyduğunu söyleyen rap sanatçısı Mert Atlas, yaşadığı sakatlığın ardından futbola ara verdiğini söyledi. Futbol oynayamadığı dönemde diğer tutkusu olan müziğe daha da yakınlaştığını belirten Atlas, “Yaklaşık 3 yıldır alternatif rap müzikle uğraşıyorum. Elimi kırdıktan sonra rap müziğe başladım. Müziğe olan ilgim daha da arttı. Aramızda şakalaşmalar oldu ama hiçbir zaman ciddi bir kavgaya dönüşmedi. Bana hep ‘Ne olmak istiyorsan o ol ve en iyisi ol’ derdi. Bir gün babamla konuşuyorduk ve birden bana ‘Nişancı olacaktın ama pop şarkıcısı oldun’ dedi. Bu açıklama üzerine ‘rapçi’ olduğumu söyledim ve eğlenceli bir tartışma yaşadık” dedi.

“Oğlumun Eskişehirspor’da oynamasını isterim”

Futbola tutkuyla bağlı olduğunu belirten Sefer Hakan Olgun, oğlu Mert’in de kendisi gibi kaleci olmasını istediğini söyledi. Mert’in farklı bir meslek seçtiğini ve alternatif müzikle ilgilendiğini belirten Olgun, hangi mesleği seçerse seçsin desteğinin oğlunun yanında olduğunu belirtti. Kariyerinde gerçekleştiremediği hayalleri Mert’in gerçekleştirmesini istediğini belirten Olgun, Mert’in müziği seçmesiyle hayallerin küçük oğlu Çetin’e geçtiğini söyledi. Oğlu Mert Atlas’a güveninin tam olduğunu dile getiren Olgun, “Oğlum Mert’ten beklentilerim vardı. Benim gibi kaleci olmasını istiyordum ama o maalesef müzik bölümünü seçti ve alternatif müzikle uğraşmaya başladı. 12 yaşında bileğini kırana kadar uzun süre top oynadı.Daha sonra müziğe daha çok ağırlık verdi.Çok şükür artık başarılı bir rapçi olduğuna inanıyorum,son zamanlarda da başarılı çalışmalara imza attı.Ben kaleci olduğumdan beri , Çocuğumun bu spor dalına ilgi duymasını istiyordum.Ona egzersiz yaptırırdım mesela antrenörlük sürecindeyken küçük gruptaki çocuklarla ilgilenirken Mert onu da dahil ettim o grupta. Benimle maçlara ve antrenmanlara geldi, antrenman gruplarında müsabaka gruplarına girmeye başladı. Daha sonra bileğini kırdı ve jübilesini yaptı. Ben Avrupa’da oynamak istedim, oğlumun oynamasını istedim. Avrupa’da da vardı, daha öncesinde de Eskişehirspor formasını giymek istiyordu. Kendisine uygun mesleği seçti, müzik kulağının iyi olduğunu biliyordum ve sonra ona destek olmaya başladım. Futbol değildi ama sanat camiasına doğru güzel bir adım atmasını umuyorum. Mesleğimde binlerce, hatta yüzbinlerce kişiye karşı futbol oynadım ve Mert’in de binlerce, yüzbinlerce kişiye ulaşmasını diliyorum. Mert’in lehine hiç şüphem yok, onun terbiyeli, terbiyeli, iyi bir insan olarak yolculuğuna devam etmesini istiyoruz. “Sanat camiasına başarılar diliyorum, istediğim bu değildi ama Allah başarılarını istedikleri yolda devam ettirsin” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu