Teknoloji

Google Haritalar’a Yapay Zeka Desteği Geldi!

ABD merkezli teknoloji devi Google, Haritalar uygulamasına gelecek yeni bir özelliği duyurdu. Google G/Ç 2023 Etkinlikler kapsamında duyurulan bu yeni özellik, Google Haritalar deneyimini farklı bir noktaya taşıyacak. Öyle ki kullanıcılar en azından bazı şehirlerdeki trafik durumundan haberdar oluyor. simüle edilmiş versiyonlarla buluşacaklar. Peki bu nasıl olacak?

Sürükleyici Görünüm “” olarak adlandırılan yeni özellik, bir konumun üç boyutlu görüntülerinin oluşturulmasını kapsayacak. Üstelik bu görüntülere hareket eklenecek. Diyelim ki A noktasından B noktasına bir rota oluşturdunuz. Sürükleyici Görünüm, A noktasından B noktasına giden rotadaki trafik ve hava koşullarını birleştirir. Bölgedeki yoğunluk. gösterecek. Bu özellik tamamen yapay zeka tarafından desteklenmektedir.

Google Haritalar’ın Sürükleyici Görünümü şu şekilde çalışır:

Yukarıdaki görsellerde de görebileceğiniz gibi; Google Haritalar’ın yeni özelliği sayesinde kullanıcılar gidecekleri bir yer hakkında bilgi alabiliyor. ön bilgi imkanına sahip olacaklardır. Ancak bu özellik şimdilik dünya çapında yaygın değil. Google tarafından yapılan açıklamalarda Immersive View özelliği kullanılabilir. ilk 15 şehirŞunların olacağı belirtildi:

Amsterdam, Berlin, Dublin, Floransa, Las Vegas, Londra, Los Angeles, New York, Miami, Paris, Seattle, San Francisco, San Jose, Tokyo ve Venedik.

Geliştiriciler için bazı yenilikler de var

Google, sadece kullanıcı için değil, geliştiriciler için de bazı avantajlar sağlamıştır. Bu içerikte; Google Earth’te yüksek çözünürlük üç boyutlu görüntüler artık bir API aracılığıyla geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Geliştiriciler de bu API ile gerçekçi manzaralar kullanabilecekler. Bu fırsat sayesinde Google ultra gerçekçi uygulamalaroluşturulabileceğini söylüyor.

Bunu hayali bir örnekle açıklayalım: İyi bilinen bir satış ve kiralama platformunu ele alalım. Bir rezidansla ilgilendiğinizde Google Haritalar aracılığıyla Ortamı inceleyebilirsiniz. Platformun geliştiricileri yeni API’yi uygulamaya entegre ederse, tıpkı yukarıdaki GIF’teki gibi incelemekte olduğunuz bir evin çevresini üç boyutlu olarak görebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu