Haber

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: ‘İktidar Her Seçim Dönemi Savaş Politikalarını Yükseltiyor’

HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar, partisinin Meclis’teki küme toplantısında dikkat cazibeli açıklamalarda bulundu. Sancar, ‘İktidar her seçim dönemi savaş politikalarını yükseltiyor. Halkı ayrıştıracaklar, yoksulluğu, talanı, baskıyı gündemden düşürecekler, muhalefeti de arkalarına sıralayacaklar… Bunun farkında olmazsak seçimlerde ne yaşayabileceğimizi mutlaka kendimize sormalıyız” dedi.

‘Doğaya şiddet ve hayvanlara karşı acımasız bir şiddet..’

HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar, partisinin Meclis’teki küme toplantısında konuştu.

Gündeme ait açıklamalarda bulunan Sancar, “Engelliler için yeni bir yaşam mümkündür. HDP ilkesel olarak engellilere yönelik tüm hizmetlerin kamusal, parasız anadilinde ve erişilebilir olmasını savunuyor” dedi.

Sancar açıklamasının devamında, “Bir şiddet toplumu yarattı bu iktidar. Sokakta insanlara karşı şiddet, çocuğa şiddet, kadına şiddet emekçiye şiddet, ağaca, dereye, doğaya şiddet ve hayvanlara karşı acımasız bir şiddet.. Bu kültür ve bu ortam, iktidarın bir yönetme biçimi olarak uygulanıyor” diye belirtti.

‘İktidar her seçim dönemi savaş politikalarını yükseltiyor’

Sancar’ın açıklamasında öne çıkanlar şöyle:

“Bu devlet erkek şiddetini besleyen, teşvik eden, yasallaştıran bir zihniyet ile yönetiliyor. İktidar erkek şiddetini bir idare aracı olarak kullanıyor. O nedenle erkek şiddetine karşı çıkış, tıpkı vakitte bu iktidarın bütün siyasetlerine karşı çıkmak manasına gelir.Kürtler nerede bir kazanım elde ederlerse bunu kendilerine karşı bir beka sorunu olarak görüp topluma yansıtmaya ve kabul ettirmeye çalışıyorlar. O nedenle bu operasyonların altında yatan anlayış Kürt zıtlığı ve düşmanlığıdır.

İktidar her seçim devri savaş siyasetlerini yükseltiyor. Halkı ayrıştıracaklar, yoksulluğu, talanı, baskıyı gündemden düşürecekler, muhalefeti de gerilerine sıralayacaklar… Bunun farkında olmazsak seçimlerde ne yaşayabileceğimizi kesinlikle kendimize sormalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu