Haber

İnce çekilmiş! Vatan Partisi’nden Açıklamalar: Erdoğan’ı destekleyeceğiz

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığından çekildiğini açıkladı.

Vatan Partisi Uşak İl Başkanı Engin Toraman, Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçimlerde destek vereceklerini açıkladı.

Toraman, Memkelet Partisi il başkanlığından da istifa ettiğini açıkladı.

MİLLİ PARTİ İL BAŞKANI: ERDOĞAN’A DESTEK VERECEĞİZ

Toraman’ın açıklamasında, ‘ “Genel Liderimiz Muharrem İnce, CHP yöneticileri ve CHP’li gazetecilerin baskıları, FETÖ’cü yöntemler ve kaset komplosu ile adaylıktan çekilmek zorunda kaldı. Gönlüm doymadığı için ulusal siyasette yani Halkın yanında yer alıyorum. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ı destekleyeceğimi beyan ederim.söz konusu.

BİR AÇIKLAMA DAHA: ERDOĞAN’A SUNACAĞIZ

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin adaylıktan çekildiğini açıklamasının ardından Vatan Partisi Sinop İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vatan Partisi Sinop İl Başkanı Serdar Başağaoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde parti seçmeninin ne yöne gideceğini sordu, “Seçmenimize yön vermiyoruz ama AK Parti adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da desteklemeyeceğimizi söyleyebilirim”ifadeleri kullandı.

TEK İSİM DE ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Millet Partisi Kayseri Milletvekili Adayı Yusuf İhsan Atasun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla milletvekili adaylığından çekildiğini duyurdu.
Atasun, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın kamuoyu, bugün yaşanan gelişmeler neticesinde Sayın Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi gerekliliği neticesinde Memleket Partisi’nin adaylığından çekiliyorum.

‘MHP ÇATI ALTINDA DEVAM EDECEĞİM’

Tribün çatısı altında olduğum gibi, şehrimize daha hayırlı olacağına inandığım Kayseri için en çok çalışan milletvekili M. Baki Ersoy ile MHP çatısı altında yolculuğuma devam edeceğim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

MUHARREM İNCE NE DEDİ?

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini açıklayarak, “Mazeret kalmamalı, yoksa seçimi kaybettiklerinde seçim sabahı hepimizi suçlayacaklar. ” söz konusu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu