Haber

İYİ Parti Milletvekili Adayı Sevinç Atabay Kadın Esnaflarla Buluştu

ZEHRA MİLLER / SİBEL KAHRAMAN

İyi parti Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Adayı Sevinç Atabay’ın ziyaret ettiği bir kadın esnaf, kıyafetinden dolayı ön yargıların olduğunu belirterek, “Bizi öyle sanmayın. Gevşek, başörtülüyüz… Eşim İYİ Parti’li, ben CHP’liyim, Kemalist’im, ‘Kapanınca bize bunu yapıyorlar. Bununla bir ilgisi yok” dedi.

İYİ Parti Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Adayı Sevinç Atabay, Mustafakemalpaşa ilçesindeki esnafı ziyaret etti. İlçede farklı departmanlardan esnaflarla bir araya gelen Atabay, kadın esnaflara 14 Mayıs’ta hem seçimlerde hem de Anneler Günü’nde ikili kutlama yapılacağını söyledi.

Atabay, esnaf ziyaretlerinde tuhafiye dükkanı işleten 70 yaşındaki Seyda Çakmak’ın dükkanını da ziyaret etti. Çakmak, sarığı nedeniyle siyasi tercihine karşı önyargılar olduğunu söyledi. ‘Kızım önce ben ölürsem bana değil Atatürk’e duâ edeceksin, sonra bana duâ edeceksin’ dedi. Atabay, Çakmak’a “Biz böyle büyüdük. Biz Cumhuriyet çocuklarıyız. Atatürk çocuklarıyız” yanıtını verdi.

“Pazara kadar simit, pazardan sonra kebap yiyeceğiz”

Atabay’ın ziyaretlerinde bir esnaf, “Meclis’te daha çok kadın istiyoruz. Mustafakemal’li kadınları görmek istiyoruz” dedi. Atabay, “Annenin eli değecek. Ben de öyle diyorum. Benim de bir oğlum var. Annenin eli değmeli” dedi.

Yolda Atabay’a rastlayan milliyetçi bir vatandaş, “Bizim eski sevgilimiz yok. O dava bitmez. Bazen başkan biter, o biter, bu biter ama dava bitmez.”

Başka bir vatandaş, “Pazar gününe kadar simit yiyeceğiz. Pazar gününden sonra kebap mı yoksa İskender mi yeriz bilmiyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu