Ekonomi

Kazanç çağrısı: Enovis ilk çeyrekte güçlü büyüme bildirdi, gelir görünümünü yükseltti

Küresel bir tıbbi teknoloji şirketi olan Enovis Corporation (NYSE: ENOV), 2024 yılının ilk çeyreğinde önemli bir gelir artışı ve stratejik ilerlemeler kaydettiğini bildirdi. Şirketin gelirleri bir önceki yıla göre %27, proforma kombine bazda ise %5 artış gösterdi. Önemli noktalar arasında Lima’nın başarılı bir şekilde satın alınması ve entegrasyonu, Recon segmentindeki güçlü büyüme ve Arvis 2.0’ın lansmanı yer aldı.

Fırtınalar ve hastalıklar gibi dış faktörler nedeniyle pazar büyümesinin yavaşlamasına rağmen Enovis, Recon’da yüksek tek haneli büyüme ve PNR’da istikrarlı büyüme bekleyerek tüm yıl için gelir beklentisini yükseltti. Şirket, yılın ikinci yarısında büyümenin daha da hızlanmasını bekliyor ve yaklaşan ürün lansmanlarına ve çapraz satış fırsatlarına odaklanmaya devam ediyor.

Önemli Çıkarımlar

 • Enovis, 2024 yılının ilk çeyreğinde yıllık %27 gelir artışı ve %5 proforma kombine bazda büyüme elde etti.
 • Şirket, entegrasyon çalışmaları devam eden Lima’nın satın alımını tamamladı.
 • Recon segmenti küresel gelirde %66, proforma bazda ise %7 büyüme kaydetti.
 • ABD Rekon %4 büyürken, ekstremiteler %8 arttı ve Kalça & Diz performansı yatay seyretti.
 • PR segmenti %3 organik büyüme kaydetti ve düzeltilmiş FAVÖK marjları iyileşti.
 • Enovis, Recon’da yüksek tek haneli büyüme ve PNR’da istikrarlı büyüme bekleyerek yıl için gelir beklentisini yükseltti.
 • Arvis, omuzlarda kullanım için onaylandı ve yılın ikinci yarısında ürünleri agresif bir şekilde artırmayı planlıyor.

Şirket Görünümü

 • Enovis, Lima entegrasyonunun kısa vadeli etkilerine rağmen 2024’ün ikinci yarısında büyümenin hızlanmasını bekliyor.
 • Şirket, çapraz satış fırsatları ve omuz pazarı ürün lansmanları konusunda iyimser.
 • Enovis, sinerjiler ve maliyet tasarrufları nedeniyle daha yüksek işletme marjları ile yıl boyunca brüt marjlarda hafif bir hızlanma bekliyor.

Önemli Ayı Gelişmeleri

 • Entegrasyon çabaları ve dış faktörler, pazarın bir önceki yıla kıyasla daha yumuşak büyümesine yol açmıştır.
 • ABD ve diğer ülkelerde planlanan ve beklenen bazı iş kayıpları Kalça ve Diz segmentlerini etkilemiştir.
 • Entegrasyon etkisinin yılın ilerleyen dönemlerinde düzleşmeden ve azalmadan önce ikinci çeyrekte zirve yapması beklenmektedir.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Yükselen Önemli Noktalar

 • Ayak ve Ayak Bileği portföyü, DynaNail, NovaStep ve arsenal reload gibi temel teknolojiler sayesinde iyi performans gösterdi.
 • Kanalın yaklaşık %70’i Enovis ürünleriyle tamamen uyumludur ve bu da pazarın büyümesine katkıda bulunmaktadır.
 • Şirket, Arvis ürününün yaygınlaştırılması için agresif planlarla birlikte, gelecek aksesuarlar ve revizyonlar için güçlü bir boru hattına sahiptir.

Kaçırılanlar

 • Birinci çeyrek, güçlü karşılaştırmalar, entegrasyon etkileri ve belirli hesapların ve cerrahların kaybı nedeniyle Kalça ve Diz segmenti için daha yumuşak bir büyüme çeyreği oldu.
 • Cerrahi tedarik, fırtına ve grip gibi büyümeyi etkileyen çeşitli faktörler nedeniyle kısıtlandı.

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • CEO Matthew Trerotola, Kalça ve Diz segmentinin yıl ilerledikçe normal büyümeye döneceğine olan güvenini dile getirdi.
 • Kalça ve Diz pazarında, potansiyel olarak bir kuyruk rüzgarı yaratan, hizmet verilmemiş hastalardan oluşan bir birikim var.
 • Şirket, cerrahların geri bildirimlerine dayanarak yazılım ve donanımı iyileştiren Arvis 2.0’ın daha geniş bir lansmanını planlıyor.
 • Enovis, Arvis’in diz dönüşüm çabalarını desteklemesini ve yılın ikinci yarısında planlanan omuz lansmanı ile yinelenen gelir elde etmesini bekliyor.

Enovis’in 2024’ün ilk çeyreği, şirketin entegrasyon zorluklarını ve dış piyasa faktörlerini aşmasıyla birlikte yıl için olumlu bir ton oluşturuyor. Firma, stratejik büyüme girişimleri, ürün inovasyonu ve pazar genişlemesi yoluyla değer sunmaya kararlıdır. Enovis ikinci çeyrek sonuçlarını Ağustos ayında paylaşacak ve tıbbi teknoloji topluluğu ve yatırımcılar daha fazla gelişmeyi merakla bekleyecek.

InvestingPro Insights

Enovis Corporation’ın (NYSE: ENOV) 2024 yılının ilk çeyreği, InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerinde ve içgörülerinde yankılanan güçlü bir finansal sağlık ve stratejik ivme gösterdi. Bir önceki yıla göre %27’lik önemli bir gelir artışına sahip olan şirketin finansal ölçümleri, pazardaki konumu ve gelecek potansiyeli hakkında daha derin bir anlayış sunuyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

InvestingPro Verileri, Enovis’in 2,87 milyar USD’lik piyasa değerini vurgulayarak tıbbi teknoloji sektöründeki önemli varlığının altını çiziyor. Şirketin son on iki ayda kârlı olmadığını gösteren -86,20’lik negatif F/K oranına rağmen, InvestingPro’daki analistler bu yıl artması beklenen net gelirle birlikte bir geri dönüş öngörüyor. Bu durum, 0,38’lik PEG oranıyla da destekleniyor ve şirketin kazanç büyümesinin emsallerine kıyasla değerinin altında olabileceğini gösteriyor.

Gelir artışı, 2023’ün 4. çeyreği itibariyle son on iki ayda %9,22’lik bir artış ve 2023’ün 4. çeyreğinde %11,33’lük bir çeyreklik büyüme ile Enovis için güçlü bir takım olmaya devam ediyor. Bu, şirketin tüm yıl için yükselttiği gelir beklentisiyle uyumludur ve zorlu piyasa koşullarında bile büyümeyi sürdürme yeteneğini yansıtmaktadır.

Enovis için InvestingPro İpuçları, şirketin bu yıl kârlılık potansiyelini vurguluyor ve bu da gelecekteki performansa bakan yatırımcılar için önemli bir husus. Ayrıca, hisse senedinin işlem modeli de dikkat çekicidir; bir InvestingPro İpucu düşük fiyat oynaklığına işaret ederken, bir diğeri hisse senedi fiyat hareketlerinin oldukça değişken olabileceğinden bahsetmektedir. Bu ikili yapı, yatırımcıların hisse senedini hem istikrar hem de piyasa değerindeki potansiyel hızlı değişiklikler açısından yakından izlemeleri gerektiğini göstermektedir.

Daha fazla bilgi ve ipucu isteyenler için InvestingPro, Enovis hakkında daha ayrıntılı ölçümler ve tahminler de dahil olmak üzere ek analizler sunuyor. Okuyucular INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilir ve yatırım kararlarını etkileyecek zengin bilgilerin kilidini açabilirler. Enovis için şirketin finansal sağlığı ve piyasa potansiyeli hakkında kapsamlı bir bakış açısı sağlayan 6 InvestingPro İpucu daha mevcut.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu