Haber

Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı Eren Erdem, İmamoğlu’na cübbenin altından sopa gösterdi!

Türkiye tarihi bir seçim sürecini geride bırakırken, ana muhalefet partisinde koltuk kapışmaları hız kesmeden devam ediyor. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, seçim yenilgisinin ardından Kılıçdaroğlu’nu ‘değişime’ davet eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çok sert tepki gösterdi.

‘DEĞİŞİM YANLIŞ OLMADAN AŞAĞIDAN ÜSTTEN BAŞLAR’

Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı Fazilet, seçimin ardından Kılıçdaroğlu’na isyan eden İmamoğlu’na başvurdu. ‘Değişim aşağıdan başlar’söyleyerek neredeyse abanın altında bir sopa gösteriyordu. Erdem, “Siyasi partilerde değişim nasıl başlarsa, değişim aşağıdan yukarıya doğru başlar. Yani değişim, tabanın önderliğinde ve önderliğinde gerçekleşir.”söz konusu.

‘DEĞİŞİKLİK DAVET EDEMEZSİNİZ’

Önümüzdeki günlerde değişimin gerçekleşeceğini belirten Fazilet, şunları kaydetti: “‘Efendim ben şöyle bir şey yapacağım’ diyerek tepeden tırnağa değişimi dikte edemezsiniz. Nasıl değişmeniz gerekiyor. Çok basit, temelde CHP geleneklerinin bu konuda çok ciddi bir tecrübesi var. Nasılsa önümüzdeki günlerde olacak.Türkiye’deki bütün il ve ilçe başkanlıklarınız için istişare meclisleri toplayın.Diyorsunuz ki, eksik ve tam olduğunu düşündüğünüz bütün fikirlerinizi bu partide görüşün ve raporlarla genel merkeze iletin.”ifadeleri kullandı.

İMAMOĞLU’DAN KILIÇDAROĞLU’YA ‘DEĞİŞİM’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün bir gazeteciye verdiği röportajda Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğine dikkat çekti. Degisim icin “Ne pahasına olursa olsun, ne pahasına olursa olsun”Örtünmesi gerektiğini söyleyen İmamoğlu “Gerekirse dahil.”açıklama yapmıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu