Haber

Koruncuk Vakfı Ailesi, Koruncuklar ile Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı

Koruncuk Vakfı Ailesi, Bolluca ve Urla’daki Koruncuköylerde Desteklenen Koruncuklar ile Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı!

Eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer almaları maksadıyla çalışan Koruncuk Vakfı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıldönümü nedeniyle, 26 Kasım Cumartesi günü Anıtkabir’i ziyaret etti. Koruncuk Vakfı tarihinde çocuklar ve çalışanlar ile birinci kere gerçekleşen ziyarette, Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Heyeti Başkanı Av. Dr. Figen Samuray, Bolluca ve Urla’daki Koruncuköylerde desteklenen Koruncuklar, Koruncuk Vakfı takımı yer aldı. Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Heyeti Başkanı Av. Dr. Figen Samuray’ın liderliğindeki heyet, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak, hürmet duruşunda bulundu. Merasim, Samuray’ın Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalaması ile son buldu.

Koruncuk Vakfı ailesi olarak demokratik, çağdaş ve laik cumhuriyet meşalesini azim ve kararlılıkla taşıyacağız.

Cumhuriyetin kıymetlerini ve kazandırdıklarını, Türkiye’yi yarınlara taşıyacak Koruncuklara aktarmak sorumluluğuyla çalışmalarına sürat kesmeden devam edeceklerinin altını çizen Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Şurası Başkanı Av. Dr. Figen Samuray; Anıtkabir özel defterine şunları kaydetti:

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk,

Koruncuk Vakfı ailesi olarak manevi huzurlarınızda olmaktan onur duyuyoruz.

Kurulduğumuz 1979 yılından bugüne Cumhuriyetimizin pahalarını ve bize kazandırdıklarını, Türkiye’yi yarınlara taşıyacak Koruncuklarımıza aktarmak ve onların, en kıymetli emanetiniz olan Cumhuriyetimizi ve demokrasiyi koruyan, bilime inanan, sanatın pahasını bilen bireyler olarak yetişmeleri için çalışıyoruz.

Bizi bir ortada yaşatan, bizi biz yapan tüm kıymetlerin karşılığı ve geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin çok yakında 100. yılını kutlayacak olmanın heyecanıyla size olan minnetimizi ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu