Haber

Malatya’ya yakışır hizmet ve yatırımlara daha yakın bakış

MALATYA (İGFA) –Gezide yapılan hizmet ve yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Meclis Üyeleri, yapılan hizmet ve yatırımların Malatya’ya modern ve modern bir görünüm kazandırdığını belirtti.

Hizmetlerin gezildiği gezide Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri değerlendirmelerde bulundu.

100. Yıl Şehir Parkı ziyaretinde konuşan Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Yılmaz, “100. Yıl Parkı Malatya’nın geleceğe yönelik muhteşem eserlerinden biri. Gerçekten Malatya için çok büyük bir çalışma. Bu çalışmada emeği geçen Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. 300 dönümlük alana kurulmuş ekolojik parkları ve çeşitli rekreasyon alanlarıyla yaşam açısından son derece mükemmel bir parktır. Malatya’mızın markalaşması açısından çok güzel bir park. “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

100. Yıl Şehir Parkı’nın Malatya için büyük bir hizmet olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nedim Çeker, “Malatya, merkez bölgede böyle bir hizmet görmedi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu hizmetlerin ilçe ve köylerde de aynı şekilde devam ettiğine şahit oluyoruz. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kadir Yoldaş ise konuşmasında, “Malatya’da kayısı ticareti yapıyorum. Kayısılarımızı zaman zaman Malatya Büyükşehir Belediyesi Kuru Kayısı Lisanslı Deposuna getiriyoruz. Burada kayısılarımızı 300-500 kilogram kapasiteli kasalarda saklıyoruz. Kayısılarımız kesinlikle zarar görmemektedir. “Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya’da çok güzel yatırımlar yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Karaman, “Çok güzel yatırımlar yapıldı. Bu hizmetler kısa sürede tamamlandı. Kısa sürede yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Başkanımızı gelecekte daha güzel yerlerde görmek istiyoruz. Bunlar Malatya tarihinin en önemli yatırımlarıdır. Büyük yatırımlar. Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ve Buğday Pazarı’nın çok mükemmel yapılar olduğunu belirtti.

Kuru Kayısı Lisanslı Deposu hakkında bilgi veren MAKLİDAŞ Genel Müdürü Dursun Kayış, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ile entegre tesis olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Kuru Kayısı Lisanslı Deposu’nun, 10 bin metre kapalı alan. 5 bin ton kuru kayısı depolama kapasiteli bir tesis olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu