Haber

Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar ve toz taşıma uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre; Yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege’nin kuzeydoğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, yağışın yer yer yağmurlu, genellikle yağmur ve sağanak yağışlı, ülkenin iç ve yüksek kesimleri Trakya’da, Batı ve Doğu Karadeniz Bölgeleri’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği iddia ediliyor.

Sabah ve gece doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Rüzgarın Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden, olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde öğle saatlerinden itibaren Toz Taşınması beklendiği için olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. (HABER MERKEZİ)

haberyuregir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu