Haber

Metin Akpınar, Muharrem İnce’nin İddiasına Tepki Gösterdi

Metin Akpınar, Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ‘Yüzde 30 ile ikinci cins, yüzde 60 ile cumhurbaşkanı olacağım’ iddiasını eleştirdi. Akpınar, ‘Allah’tan vahiy gelse böyle şeyler söylenir. Normal bir insan bunu söyleyemez.

Ünlü sanatçı Metin Akpınar, YouTube’da Baş TV kanalında konuştu. Akpınar, ‘Muharrem İnce’ye kızgın mısınız, sizce gerçekten oyları bölüyor mu?’soruya ‘ Tabii ki, şimdi açık! Muharrem İnce bunu bilmeyecek adam değil, intikam alıyor yani başka türlü olamaz gibime geliyor.söz konusu.

“Normal bir insan bunu söylemez”

Akpınar şunları söyledi:

Yüzde 30 ile ikinci tura kalacağımı, yüzde 60 ile başkan olacağımı iddia etmek çok da akıllıca bir iddia değil. Allah’tan vahiy gelse böyle bir şey söylenir. Normal bir insan bunu söyleyemez. O zaman geriye ne kaldı? Bu da yüzde 9-10 oyla Millet İttifakı’nı bloke etmeye yeter. Bu kimin lehine olur? Milletler Topluluğu lehine olacaktır.

14 Mayıs seçimlerinin çok kritik olduğunu vurgulayan Akpınar, şöyle konuştu: Bugün uygulanan seçim teokratik, monarşik bir rejimdir. Ancak biz demokrasi istiyoruz. Onun için her şeyi yapıyoruz. Toplumda da demokrasi talebi doğdu. Demokrasi de bir kez ulaşıldığında sona erecek bir hedef değildir. Gittikçe zorlaşıyor, ulaştıkça zorlaşıyor. Ancak bugünkü seçim, teokratik, monarşik bir hükümetten demokratik bir parlamenter sisteme geçiş olacak.ifadelerini kullandı.

Programı buradan izleyebilirsiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu