Haber

New York metrosuna silahlı saldırı

ABD’nin New York kentinde iki grup genç arasında çıkan kavgada, bir kişinin önce vagonun içinde, ardından da metro istasyonunda ateş açtığı, saldırıda bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. New York polisi, 12 Şubat Pazartesi günü Bronx’ta metro istasyonuna silahlı saldırı düzenleyen silahlı adamı arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Reuters’in haberine göre, kentin kuzeyine doğru ilerleyen metroda iki grup genç arasında çıkan kavgada, silahlı bir kişi önce vagonda ateş etti, ardından metro istasyonunda ateş etmeye devam etti. Saldırganın 6 kişiyi yaraladığı, yaralılar arasında yer alan 34 yaşındaki bir adamın ise hayatını kaybettiği belirtildi. Diğer 5 yaralının da hastaneye kaldırıldığı, yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı paylaşıldı.

Saldırgana teslim olma çağrısı

Saldırıda ölen ve yaralanan kişilerin yaşlarının 14 ile 71 arasında değiştiği, bunların dördünün erkek, ikisinin kadın olduğu açıklandı. Polis silahlı saldırgana seslenip teslim olmaya davet ederken, güvenlik ve ulaşım sistemi yetkilileri olayın ‘nadir görülen bir şiddet eylemi’ olduğunu söyledi. Resmi rakamlar, New York metrosunda her iş gününde ortalama 3,8 milyon yolculuk yapıldığını ve 2023 yılında 570 şiddet olayının rapor edildiğini ortaya koydu.

2022 yılında Brooklyn’de metroya silahlı bir kişi silahlı saldırı gerçekleştirmiş ve saldırgan yakalanırken bu saldırıda 10 kişi yaralanmıştı. Bunun 1984’ten bu yana metro sisteminde kaydedilen ilk toplu silahlı saldırı olduğu belirtildi.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu