Ekonomi

Piyasa dalgalanmalarına rağmen kâr eden Bitcoin adresleri rekor seviyeye ulaştı

Glassnode’un zincir üstü verilerine göre kârlı Bitcoin adresleri yaklaşık 40 milyona ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Bu kayıt Bitcoin’in Değeri zirvenin yarısı kadar olmasına rağmen bu rakama ulaşıldı, bu da sahipler arasında yükseliş eğiliminin olduğunu gösteriyor. Bilgiler, Bitcoin adreslerinin %80’inin 34.000 doların üzerinde kârlı olduğunu ve Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesini aştığını gösteriyor.

Kârlı adreslerdeki bu son artış, son iki ayda %60’tan %81,1’e çıktı; bu, son 18 ayda görülmeyen bir seviye. Sıfır bakiyeli olmayan aktif adreslerin toplamı şu anda 48,3 milyondur. Zarar eden adreslerin sayısı, Aralık 2022’deki FTX çöküşü sırasında 20 milyonun üzerindeyken, 9 milyonun biraz üzerine çıktı.

Pazar günü, kârlı Bitcoin adreslerinin sayısı 39,1 milyona ulaşarak Bitcoin’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38,1 milyonu geride bıraktı. Bu eğilim, piyasadaki son dalgalanmalara rağmen Bitcoin sahipleri arasında yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor.

Son ralli, Bitcoin’in çeşitli direnç seviyelerini kırdığını ve hem uzun vadeli sahipleri (LTH) hem de kısa vadeli sahipleri (STH) kâra döndürdüğünü gördü. Bu, Bitcoin 34.000 dolar eşiğini geçerken STH’de önemli kar elde edilmesine yol açtı.

Glassnode’un verileri aynı zamanda kârlı LTH ve STH varlıklarından borsalara yapılan girişleri de takip ederek kâr sağlama eğilimleri hakkında bilgi sağlıyor. Benzinga Neuro tarafından analiz edildiği üzere kârlı adreslerdeki artış, muhtemelen Dijital Varlıkların Geleceği Konferansı öncesindeki uzman tahminlerinden ve Citi’nin daha iyi nakit kullanımı ve ticaret finansmanı için dijital varlıklara yönelmesinden etkilenmiştir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberkeciborlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu