Haber

Societe Generale, dört Afrika ülkesindeki şubelerini satıyor

Fransız bankası Societe Generale, Afrika merkezli iki bankacılık grubuyla 4 Afrika ülkesindeki iştiraklerinin satışı için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Societe Generale’den yapılan açıklamada, bankanın Kongo, Ekvator Ginesi, Moritanya ve Çad’daki tüm operasyonlarının Vista ve Coris’e devri için mutabakat zaptı imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, uzlaşmaların finansal detayları hakkında bilgi verilmedi. Açıklamada, anlaşmalar; Bildirildiğine göre, aynı zamanda Societe Generale Congo, Societe Generale de Banques en Guinee Equatoriale, Societe Generale Mauritanie ve Societe Generale Tchad’daki tüm müşteri portföyünü ve çalışan alımlarını da kapsıyordu.

Açıklamada, Societe Generale’nin Kongo ve Ekvator Ginesi’ndeki iştiraklerinin Vista Group’a, Moritanya ve Çad’daki iştiraklerinin ise Coris Group’a satılacağı belirtilirken, anlaşmaların 2014 yılında tamamlanmasının beklendiği belirtildi. 2023’ün sonu.

Fransız bankasının Tunus’taki yan kuruluşu Union Internationale de Banques’teki (UIB) %52,34’lük hissesi için stratejik inceleme başlattığı da bildirildi.

Satış anlaşmasının, Societe Generale’nin yeni CEO’su (CEO) Slawomir Krupa’nın Mayıs ayında “en önemli önceliklerinden birinin bankanın sermayesini artırmak olduğunu” açıklamasının ardından gelmesi dikkat çekici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu