Ekonomi

Tullett Prebon akü metalleri ticaret masasına başlıyor

Londra merkezli emtia brokeri Tullett Prebon, CME kobalt, lityum ve molibden de dahil olmak üzere batarya metallerine odaklanan yeni bir işlem masası açtığını duyurdu. Bu malzemeler, elektrikli araçlara (EV) güç sağlayan ve enerji depolama çözümlerinde kullanılan pillerin üretimi için gereklidir.

Bu masanın kurulması, elektrikli araçlara olan talebin dalgalandığı ve batarya metallerinin üretiminin hızla arttığı bir döneme denk geliyor. Tullett Prebon, müşterilerinin bu büyüyen pazarda fiyat riskini ve maruziyeti yönetmek için seçeneklere ihtiyaç duyduğunun farkındadır.

Daha önce FIS’te görev yapan Jack Nathan, Londra’daki yeni ekibe liderlik edecek. Kendisine Singapur’da bulunan ve ekibe JP Morgan’dan katılan Po Wei destek verecek.

Broker, son iki yılda CME’deki kobalt işlem hacimlerinde önemli bir büyüme gözlemledi. Ayrıca, lityum işlem hacimlerinde de son aylarda bir artış görüldü. Molibden, daha az bilinmekle birlikte, geçen yılın Mart ayında CME’ye tanıtıldı ve pil performansını artırma potansiyeli nedeniyle giderek daha önemli hale gelmesi bekleniyor.

Tullett Prebon’un mevcut ticaret teklifleri arasında Londra Metal Borsası’nda listelenen bakır, alüminyum ve çinko gibi baz metallerin yanı sıra altın, gümüş, platin, paladyum ve rodyum gibi değerli metaller de yer alıyor. Akü metalleri ticaret masasının eklenmesi portföylerini genişletmekte ve müşterilerinin gelişen ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu