Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) Haziran vadeli BIST 30 endeksine dayalı sözleşme yüzde 0,3 artışla güne 5.175,00 puandan başladı.

Haziran vadeli endeks kontratı açılış seansında bir önceki normal seans kapanışına göre yüzde 0,3 artışla 5.175,00 seviyesinden işlem gördü.

Dün 5.070-5260 bandında dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 5.161,25 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında 5.171,75 puana yükseldi.

Analistler, küresel borsalarda ABD’deki borç limiti krizine ilişkin endişelerin hafiflemesine rağmen varlık fiyatlarında yön arayışlarının sürdüğünü belirterek, dünya genelinde bugün yoğun veri gündeminin yatırımcıların odağına yerleştirildiğini sözlerine ekledi.

ABD Lideri Joe Biden ve Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy borç limiti krizine ilişkin görüşmelerini sürdürürken, ikilinin temerrüde düşmenin bir seçenek olmadığı konusunda hemfikir olduklarının açıklanması piyasalardaki satış baskısını yumuşattı.

Analistler bugün yurt içinde finansal hizmetler güven endeksi, yurt dışında imalat sanayi ve hizmetler sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) ve ABD’de yeni konut satış verilerinin teknik olarak endekste 5.200 ve 5.300 seviyelerinin takip edileceğini belirtti. kontrat direnç, 5.100 ve 5.000. Noktanın takviye konumunda olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu