Haber

Diyarbakır’da arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 9 kişi hayatını kaybetti.

MEHMET MUCAHİT CEYLAN

Diyarbakır Valiliği ; Bismil Serçeler Köyü’nde Taş ve Alyamaç aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada hayatını kaybedenlerin sayısının 9’a çıktığını açıkladı.

DiyarbakırBismil İlçesi’ne bağlı Serçeler Köyü’nde bu sabah arazi anlaşmazlığından kaynaklanan rekabet nedeniyle çıkan silahlı çatışma hk. Diyarbakır Valilik açıklama yaptı. Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bismil ilçemize bağlı Serçeler Mahallesi’nde geçmişte yaşanan arazi anlaşmazlığından kaynaklanan rekabet nedeniyle bu sabah iki aile arasında silahlı kavga çıktı. Olayda OT, ST, HT, MCT ve MEA, SA isimli vatandaşlarımız , MA, YA, Ö.A. maalesef hayatını kaybetti.”Olayda yaralanan MA ve AA isimli vatandaşlarımız hastaneye sevk edilmiş olup tedavileri devam etmektedir. Olaya karıştığı iddia edilen bir araç ve içindekilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Olayda kullanılan silahlara el konulmuştur, güvenlik güçlerimiz tarafından karadan ve havadan geniş güvenlik önlemleri alınmıştır.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu