Haber

Özgür Özel’in sokak çağrısına HEDEP’ten takviye

Yargıtay, Gezi Parkı hükümlüsü Can Atalay’ın ‘hak ihlali’ olduğuna hükmeden yazıya imza atan Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Yargıtay’ın kararının Meclis’e darbe girişimi olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Karar elbette Can Atalay’ı mağdur eden bir karardır. Ancak kararın hedefi sadece Can Atalay ile sınırlı değildir. Can Atalay kararı örneğiyle anayasayı hiçe sayma, anayasaya direnme, anayasaya direnme girişimidir. Anayasal düzeni ortadan kaldıran, doğrudan bir isyandır. Karar, Meclis’e darbe girişimidir.”söz konusu.

BAKAN TUNÇ: SORUNLAR SOKAKTA DEĞİL, HUKUK İÇİNDE ÇÖZÜLMELİ

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, mahkeme kararlarını bahane ederek sokak eylemlerine davet etmenin kimseye faydası olmadığını belirtti. “Hukuk devletinde sorunlar sokakta değil, hukukun öngördüğü mekanizmalarla çözülür.”değerlendirmesini yaptı.

HEDEP MYK ve Meclis kümesi, Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili de bir araya geldi.

Özel’in dün akşamki açıklamasına ilişkin konuşan HEDEP Eş Başkanı Tuncer Bakırhan “CHP’nin çağrısını duyduk; bu haksız ve haksızlığa karşı mücadele etmek için sokakta ve her yerde bu anlayışa karşı çıkan tüm toplumsal kesimler ve varsa siyasi partilerle dayanışma ve direniş içinde olacağımızı belirtmek isterim. Demokrasi ve barış için hukuka aykırı bir anlayış.”söz konusu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu