Haber

Pınarhisar’ın düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı

Pınarhisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, törende, Pınarhisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılını coşku, heyecan ve gururla kutladıklarını belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle andıklarını belirten Talay, “Bu önemli günü kutlarken, aziz milletimizin istiklal mücadelesini, fedakarlığını ve vatan sevgisini anıyor ve bu vesileyle anma fırsatını buluyoruz. genç nesillere aktarın. 101 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yürüttüğü bağımsızlık mücadelesi kutlanıyordu.” “Bu kahramanca mücadele Pınarhisar’ın kurtuluşuyla sonuçlandı. Bu önemli zafer sadece Pınarhisar için değil, tüm Türk milleti için bir umut ışığıydı.” dedi.

Daha sonra öğrencilerin hazırladığı gösteriler sergilenerek tören düzenlendi.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’de bir ilçe, üç köy ve bir mahallede elektrik kesintisi yaşanacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım onarım çalışmaları kapsamında Kofçaz ilçesi, Kofçaz ilçesine bağlı Elmacık köyü, Lüleburgaz ilçesine bağlı Oklalı ve Düğüncübaşı köyleri ile Vize ilçesine bağlı Devlet Mahallesi’ne cuma günü bir süre elektrik verilemeyeceği belirtildi. 10 Kasım.

Söz konusu kesintiler Kofçaz ilçesi ve Elmacık köyünde 10.00-18.00, Oklalı ve Düğüncübaşı köylerinde 14.00-16.00, Devlet Mahallesi’nde ise 09.00-17.00 saatleri arasında uygulanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu