Haber

SEDAŞ, aralıksız sürdürdüğü çalışmalarla Düzce’ye elektrik verilmesini sağladı

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ), 120 çalışan ve 58 araçla aralıksız sürdürülen çalışmalar sonunda sarsıntı sonrası elektriksiz kalan Düzce’nin tamamına enerji ulaştırdı.

SEDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, kentte meydana gelen sarsıntı sonrası grupların tam takım alanda vazife aldığı kaydedildi.

Olası tüm güç durumlara karşı seferber olan SEDAŞ gruplarının, güç sürekliliği için orta vermeden çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Sarsıntı sonrası Düzce ve ilçelerinde teyakkuzda olan saha gruplarının tüm bölgenin enerjilendirilmesini sağladığı aktarılan açıklamada, “Depremin ardından Bolu, Kocaeli ve Sakarya bölgelerinden konuşlandırılan destek ekipleriyle Düzce bölgesinde çalışmalara başlayan saha ekiplerine, SEDAŞ üst yönetim ekibi de eşlik etti. Toplamda 120 çalışan ve 58 aracın aralıksız sürdürdüğü çalışmalar sonunda Düzce ve ilçelerinin tamamına enerji verilmesi sağlandı.” bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, hasar gören şebekenin bakım-onarım ve enerjilendirilmesi sırasında teknolojik ekipmanlar ve güçlü araç filosundan yararlanıldığı da kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu