Haber

ABD’de Aşırı Sıcakta Susuzluğunu Gidermek İçin Su İçen Kadın Öldü

Amerika Birleşik Devletleri’nde Ashley Summers isimli bir kadın, sıcak havalarda susuzluğunu gidermek için 20 dakika boyunca dört şişe suya konan sudan zehirlenerek öldü.

Ashley, ailesiyle tatildeyken baş ağrısı ve baş dönmesi gibi susuzluk belirtileri yaşamaya başladı. Ne kadar su içerse içsin susuzluğunu gideremeyince 500 ml’lik dört şişe su içti.

Ashley daha sonra evine döndü, ancak garajda aniden bayıldı. Şiddetli beyin şişmesi nedeniyle Indiana Üniversitesi Tıbbi Arnett Hastanesine kaldırıldı, ancak kurtarılamadı.

Doktorlar, kanındaki düşük tuz seviyeleri nedeniyle ona su zehirlenmesi veya hiponatremi teşhisi koydu. Bu, çok fazla su içmenin bir sonucu olarak vücuttaki sodyum seviyeleri düştüğünde ortaya çıkar.

Uzmanlar, yaz aylarında su zehirlenmesi olaylarının daha sık görüldüğünü kaydetti. Özellikle dışarıda çalışanlar veya sık sık antrenman yapanlar bu ölümcül hastalığa karşı daha duyarlı olabilir.

Ashley’nin organları bağışlandı ve kalbi, karaciğeri, böbrekleri ve bir miktar uzun kemik dokusu beş kişinin hayatını kurtarmak için kullanıldı.

Aileleri, bir hafta sonu tatil gezisi için Indianapolis’in yaklaşık 80 mil kuzeyindeki Freeman Gölü’nü ziyaret etmişti. Ashley ve sevdikleri, suyla çevrili olmaktan keyif aldılar. Turistlerin ilgi gösterdiği bu bölgede 1 Temmuz – 4 Temmuz tarihleri ​​arasında konakladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu